1. Ana Sayfa

  2. Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 40

    Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 40

    Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-includes/formatting.php on line 4477

    Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 42

    Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 42

Temele Bilgi Teknolojileri-2 / Online Test-1 (VİZE)


0

"Açık kimliğinizi geçerli bir gerekçeniz olmadıkça gizlemeyiniz, her iletinizde açık kimliğinizin net olarak belli olduğundan emin olunuz." kuralı hangi internet etik kural başlığında yer alır?

Correct! Wrong!

İnternet ile bilgisayar sistemi arasında bir koruma perdesi oluşturarak giriş ve çıkışları denetleyen, izinsiz hareketleri engelleyen ve rapor eden araç hangisidir?

Correct! Wrong!

İnternet ile bilgisayar sistemi arasında bir koruma perdesi oluşturarak giriş ve çıkışları denetleyen, izinsiz hareketleri engelleyen ve rapor eden araç Kişisel güvenlik duvarıdır.

Aşağıdakilerden hangisi eşzamanlı iletişimin üstünlüklerindendir?

Correct! Wrong!

Aşağıdakilerden hangisi birden fazla anlık sohbet hesabı olanların seçmesi gereken sohbet istemcisidir?

Correct! Wrong!

Çoklu Protokol birden fazla anlık sohbet hesabı olanların seçmesi gereken sohbet istemcisidir.

“Mesleki alanlarda uyulması gereken kurallar” aşağıdakilerden hangisidir?

Correct! Wrong!

Kaynaktan belirli bir kanal üzerinden gelen ve karşıya iletilmesi amaçlanan fikri anlatan yazı, ses, obje, resim ya da çizime ne ad verilir?

Correct! Wrong!

Mesaj ya da ileti kaynaktan belirli bir kanal üzerinden gelen ve karşıya iletilmesi amaçlanan fikri anlatan yazı, ses, obje, resim ya da çizim olabilir.

Sistemde gelişen tüm olayların, daha sonra incelenebilecek şekilde kayıt altında olması bilişim güvenliği ilkelerinden hangisini kapsamaktadır?

Correct! Wrong!

İzlenebilirlik ilkesi, sistemde gelişen tüm olayların, daha sonra incelenebilecek şekilde kayıt altında olması ile ilgilidir.

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi kullanıcıların onayı ve haberi olmadan sisteme yüklenen kötü amaçlı yazılımlar içerisinde yer almaz?

Correct! Wrong!

Bu yazılımlar, kullanıcıların onayı ve haberi olmadan sisteme yüklenir. Kötü amaçlı yazılımlar her ne kadar yazılım olarak adlandırılsa da bazen çok basit kodlar olarak da yapılandırılabilirler. Belli başlı kötü amaçlı yazılım türleri; virüsler, solucanlar, Truva atı, casus yazılımlar ve çöp (spam) e-posta olarak sıralanabilir. Normal e-posta ile çöp e-posta işlevsel olarak birbirinden farklıdır.

Aşağıdakilerden hangisi eşzamanlı iletişim araçlarından biridir?

Correct! Wrong!

Uzaktan eşzamanlı iletişim araçlarına örnek olarak cep telefonları, Skype, Google Hangout, Messenger gibi web konferans aracılığıyla gerçekleştirilen iletişim süreçleri verilebilir.

Bilgisayarda kurulu programların çalıştırıldığı, kısayolların, klasörlerin, belgelerin ve diğer nesnelerin bulunduğu ortama ne ad verilir?

Correct! Wrong!

Temele Bilgi Teknolojileri-2 / Online Test-1 (VİZE)
Daha çok test çözmelisin aşağıdaki linklerden devam edebilirsin
güzel bir netice.. aşağıdaki linklerden devam edebilirisiniz..
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.


Notice: Undefined variable: category_ids in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/related-posts.php on line 68

Yazar Hakkında

Yorum Yap