1. Ana Sayfa

  2. Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 40

    Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 40

    Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-includes/formatting.php on line 4477

    Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 42

    Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/breadcrumb.php on line 42

Temel Bilgi Teknolojileri-2 / Online Test-4 (FİNAL)


0

Günümüzü biçimlendirmede ağırlığı olan, yaşam döngüsünün ilk döneminde ancak birkaç yıl içinde yaygınlaşması beklenen teknolojilere ne ad verilir?

Correct! Wrong!

Aşağıdakilerden hangisi bulut bilişimin sağladığı faydalardan biridir?

Correct! Wrong!

Doğru seçenek Ölçeklenebilirlik olmalıdır. Ölçeklenebilirlik, kurumun bilişim ihtiyaçlarının değişken olması işlemci ya da depolama alanına olan ihtiyacın artmasına ya da azalmasına neden olabilir. Kurumun kendi bilişim donanımlarını barındırması durumunda ek bilişim kaynaklarını (işlemci, hafıza, depolama alanı, bant genişliği) satın alması gerekirken bulut bilişimde bu ihtiyacı bulut sistemi otomatik olarak arttırıp azaltabilecektir.

Eşzamanlı iletişim araçlarını güvenli bir şekilde kullanabilmek için aşağıdakilerden hangisine dikkat etmemize gerek yoktur?

Correct! Wrong!

Emniyet Genel Müdürlüğünün dolandırıcılıklardan kaçınmak yaptığı uyarılardan biri aşağıdakilerden hangisi değildir?

Correct! Wrong!

Uzun konuşmalardan kaçınılması, hatlar uzun süre meşgul edilmemesi Emniyet Genel Müdürlüğünün dolandırıcılıklardan kaçınmak yaptığı uyarılardan biridir.

Carson 2005 yılında Açık Ders Kaynaklarının nasıl olması gerektiğini tanımlamıştır. Aşağıdakilerden hangisi Açık Ders Kaynaklarının sahip olması gereken özelliklerden birisi değildir?

Correct! Wrong!

Aşağıdakilerden hangisi 10 yıl öncesine kadar buluş ve yenilik süreçleri gerçekleştirilmiştir?

Correct! Wrong!

Aşağıdakilerden hangisi işlemci, depolama aygıtı, ağ donanımı, sunucu ve hatta uygulama yazılımı gibi kaynakların gerçek donanımı kullanan bir uygulamadır?

Correct! Wrong!

Sanallaştırma işlemci, depolama aygıtı, ağ donanımı, sunucu ve hatta uygulama yazılımı gibi kaynakların gerçek donanımı kullanan sanal bir hizmet olarak kullanıcılara sunulmasını sağlayan bir uygulamadır.

“Cercopithecus neglectus” gibi bir hayvanla ya da “Tilia cordata” gibi bir bitki hakkında bilgiye hangi bilgi kaynağından ulaşılabilir?

Correct! Wrong!

Aşağıdakilerden hangisi içinde çok sayıda sunucuyu barındıran, depoladığı verinin güvenliğini ve sürekliliğini sağlamak amacıyla güçlü ve yedekli elektrik, iklimlendirme ve iletişim alt yapısı bulunan tesislere verilen isimdir?

Correct! Wrong!

Aşağıdakilerden hangisi sınırdaki bir teknolojidir?

Correct! Wrong!

Temel Bilgi Teknolojileri-2 / Online Test-4 (FİNAL)
ÇALIŞTIKÇA DAHA İYİSİ OLACAK
SAĞLIK OLSUN..
TEBRİKLER..
BUNDAN İYİSİ ŞAMDA KAYISI...
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.


Notice: Undefined variable: category_ids in /home/hukukde2/notalbunu.com/wp-content/themes/geoit/frameworks/template-parts/extras/related-posts.php on line 68

Yazar Hakkında

Yorum Yap